|
|
امروز: چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
کد خبر: ۲۶۶۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸
رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت که نامه زیبا و بسیار گرمی از رهبر کره شمالی دریافت کرده است.
 رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت که نامه زیبا و بسیار گرمی از رهبر کره شمالی دریافت کرده است.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه گفت که وی نامه «زیبا» و «بسیار گرمی» از «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی دریافت کرده است.

وی که در جمع خبرنگاران در کاخ سفید صحبت می‌کرد، روابط بسیار گرمی با رهبر کره‌شمالی داشته و معتقد است که نشست بعدی با رهبر کره شمالی «می‌تواند به زودی اتفاق بیفتد.»

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: «در ضمن،  وی به گفته‌اش پایبند بوده که برای من بسیار مهم بوده است.»

بیست و دوم خرداد ۱۳۹۷ اولین دیدار «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برگزار شد و آنها بعد از این دیدار یک سند چهار بندی را امضا کردند.

، آمریکا و کره شمالی با برگزاری دومین نشست ترامپ و کیم تلاش کردند که بر اختلافات فائق شوند و به همین منظور هشتم اسفندماه ۱۳۹۷ دومین نشست سران دو کشور این بار در هانوی ویتنام برگزار شد اما این نشست هم ناکام ماند.

ترامپ در ادامه سخنانش و در حالی که قصد داشت کاخ سفید را به مقصد ایالت آیوا ترک کند، درباره توافق با مکزیک صحبت کرد.

ترامپ تکه‌ای کاغذ از کت خود بیرون آورد و گفت: این توافق اضافی با مکزیک بوده که همه می‌گفتند چنین توافقی وجود ندارد. من می‌خواهم به مکزیک اجازه بدهم تا خود در زمان مناسب این توافق را اعلام کند. دو هفته پیش ما هیچی نداشتیم.

ترامپ زمانی که از سوی خبرنگاران درباره توافق اضافی با مکزیک تحت فشار قرار گرفت گفت: این توافق زمانی که من بخواهم اجرایی خوهد شد. این گزینه من است.

رئیس جمهور آمریکا روز شنبه پیش‌بینی کرد که مکزیک قدرتمندانه توافق جدید را اجرا خواهد کرد که تحت آن امنیت در مرزهای جنوبی خود با هدف جلوگیری مهاجرانی که به دنبال ورود به آمریکا هستند را افزایش دهد.

این توافق که روز جمعه و پس از سه روز مذاکره در واشنگتن حاصل شد تهدید ترامپ برای اعمال تعرفه 5 درصدی بر تمامی کالاهای وارداتی از مکزیک از روز دوشنبه را متوقف کرد.

ترامپ روز شنبه در توئیتی نوشت: مکزیک به سختی تلاش خواهد کرد و اگر این کار را انجام دهد این توافق بسیار موفقیت آمیزی میان آمریکا و مکزیک خواهد بود.

ترامپ همچنین گفت که مکزیک فورا «حجم زیادی» از محصولات کشاورزی را از کشاورزان آمریکایی خواهد خرید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین