کد خبر: ۲۶۵۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
مظفر مسئله فلسطین و صهیونیست‌ها را یک مسئله انسانی و جهانی برشمرد و با ذکر این مطلب که «نمی‌توانیم در برابر این سلطه‌جویی‌ها سکوت کنیم»، ادامه داد: نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم اگر این چنین باشیم مسلمان نیستیم.
 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسئله معامله قرن یک توطئه دیگر است که با همکاری مثلث صهیونیست‌ها، آل‌سعود و آمریکا پیگیری می‌شود.

 حسین مظفر در سخنرانی مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در مصلی الغدیر شهرستان خرم‌آباد، رمز پیروزی ملت فلسطین را مقاومت و ایستادگی برشمرد و اظهار کرد: دشمنان می‌خواهند با تحریم جلوی پیشرفت کشور را بگیرند اما ملت ما فریب تبلیغات استکبار جهانی را نخواهد خورد.

وی با ذکر این مطلب که فلسطینیان در مظلومیت مطلق قرار دارند و سرزمین آن‌ها در معرض مصادره است، اضافه کرد: مسئله فلسطین یک مسئله شرعی، دینی، بشری و مهم است.

وی راهکار مقابله با سلطه و جنایت صهیونیست‌ها را ایستادگی و مقابله با آنان برشمرد و با ذکر این‌که «قدس و بیت‌المقدس از جایگاه شریفی برخوردار است»، افزود: قدس از نظر ما شیعیان قبله اول مسلمانان بوده است و مسلمانان سال‌ها رو به این قبله نماز می‌خواندند کما این‌که مسجد الاقصی بعد از مسجد الحرام از اعتبار و اهمیت خاصی برخوردار است.

رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام به سخنان رهبر معظم انقلاب و امام راحل پیرامون مسئله فلسطین اشاره کرد و با ذکر این مطلب که «علت دفاع ما از فلسطین این است که قدس و بیت‌المقدس از جایگاه شریفی برخوردار است»، اضافه کرد: بیت‌المقدس محل سه دین بزرگ یهودی، مسیحیت و اسلام است.

وی روز قدس را روز اعلام وفاداری به آرمان‌های فلسطینیان برشمرد و با تاکید بر این‌که «فلسطین قطعه‌ای درخشان و پیامبرخیز است»، افزود: از نظر ادیان که همه اشتراک نظر دارند، فلسطین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از نظر توپوگرافی نیز سرزمین فلسطین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چراکه حلقه اتصال شرق و غرب بوده مضاف بر این گذرگاه مهمی چون تنگه هرمز و باب‌المندب در منطقه خاورمیانه در جوار آن قرار دارد.

وی مسئله فلسطین و فلسطینیان و یهودیان را مسئله مسئله‌ای نژادپرستانه و سلطه‌گرانه خواند و با تاکید بر این‌که «صهیونیست‌ها اعتقاد دارند قوم برگزیده هستند»، بیان کرد: صهیونیست‌ها اعتقاد دارند حق حاکمیت با آنان است و دیگر ادیان باید اطاعت کنند. صهیونیست‌ها کشتن مسلمان را واجب می‌دانند و با انحرافاتی که در کتب الهی ایجاد کرده‌اند حق حاکمیت را از آن خود می‌دانند، صهیونیست‌ها سلطه اقتصادی بر جهان می‌خواهند و اعتقاد دارند باید سلطه سیاسی پیدا کنند و دیگران تابع آنان باشند.

مظفر مسئله فلسطین و صهیونیست‌ها را یک مسئله انسانی و جهانی برشمرد و با ذکر این مطلب که «نمی‌توانیم در برابر این سلطه‌جویی‌ها سکوت کنیم»، ادامه داد: نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم اگر این چنین باشیم مسلمان نیستیم.

وی با تاکید بر این‌که «مسئله معامله قرن یک توطئه دیگر است که با همکاری مثلث صهیونیست‌ها، آل‌سعود و آمریکا پیگیری می‌شود»، افزود: این مثلث شوم می‌خواهند به بهانه کمک اقتصادی به فلسطینیان، شهر قدس را از آنان بگیرند.


منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین