|
|
امروز: پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
کد خبر: ۲۶۱۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
از دیروز خبری در فضای مجازی از جمله توئیتر دست به دست شد با این مضمون که سفارت آلمان در تهران در حال تخلیه کارمندان خود از ایران است و آن را به سایر سفارتخانه‌های اروپایی در تهران نیز تعمیم داده و مدعی شدند که سایر سفارتخانه‌های اروپایی نیز در حال خارج کردن خانواده‌های کارمندان خود از ایران هستند.
علیرغم انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر اینکه سفارت آلمان در تهران در حال تخلیه کارمندان خود از ایران است، پیگیری‌ها حاکی از کذب بودن چنین اخباری است.

به گزارش فارس، از دیروز خبری در فضای مجازی از جمله توئیتر دست به دست شد با این مضمون که سفارت آلمان در تهران در حال تخلیه کارمندان خود از ایران است و آن را به سایر سفارتخانه‌های اروپایی در تهران نیز تعمیم داده و مدعی شدند که سایر سفارتخانه‌های اروپایی نیز در حال خارج کردن خانواده‌های کارمندان خود از ایران هستند.

منتشر کنندگان چنین اخباری دلایلی را در این خصوص مطرح هم کرده‌اند از جمله جنگ، قطع ارتباط سیاسی و تغییر رژیم و ...

بر اساس پیگیری‌ها مشخص شد که چنین خبری اساسا واقعیت ندارد و سفارت آلمان در تهران کما فی السابق در حال فعالیت است و کارمندان آن هم مشغول به کارند و خبری از تخلیه سفارتخانه نیست.

به نظر می‌رسد باز هم طراحان پشت سر انتشار چنین اخباری همان اکانت‌های دروغین مستقر در آلبانی هستند که هر بار به مطالبی دروغین متوسل می‌شوند تا شرایط را در ایران غیرعادی و متشنج جلوه دهند.

حتی در این خصوص یکی از کاربران در توئیتر با انتشار تصاویری از صفحه توئیتر «میشائیل کلور برشتولد» سفیر آلمان در تهران که اقدام به خریداری کنگر کرده و به دنبال دستور پخت آن بوده، منتشر کنندگان این اخبار جعلی و کذب را به مضحکه گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین