|
|
امروز: سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳
کد خبر: ۲۵۹۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
در این بیانیه تصریح شده وی همچنین کوتسیس را در جریان گام‌های اتخاذ شده از سوی این شورای نظامی برای حفظ امنیت و ثبات در سودان گذاشت.
 کاردار سفارت آمریکا در سودان با معاون رئیس شورای نظامی انتقالی سودان در شهر خارطوم دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، ژنرال محمد حمدان دقلو حمیدتی، معاون رئیس شورای نظامی انتقالی سودان روز یکشنبه در شهر خارطوم با استیون کوتسیس یک فرستاده آمریکا به سودان دیدار داشت.

به گزارش اسپوتنیک، براساس بیانیه‌ای که این شورا منتشر کرد دقلو در جریان این دیدار کوتسیس را از تحولات در سودان و دلایل پشت شکل گیری شورای نظامی انتقالی در این کشور مطلع کرد.

در این بیانیه تصریح شده وی همچنین کوتسیس را در جریان گام‌های اتخاذ شده از سوی این شورای نظامی برای حفظ امنیت و ثبات در سودان گذاشت.

در عین حال براساس این بیانیه، این فرستاده آمریکا نیز از نقش این شورای نظامی در رسیدن به ثبات استقبال و بر اهمیت تداوم همکاری میان دو طرف به منظور تقویت روابط سودان با آمریکا تاکید کرد.

در این راستا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: کاردار آمریکا از معاون رئیس شورای نظامی انتقالی خواست این شورا به خواسته‌های ملت سودان گوش دهد.

به گفته این سخنگو، در این دیدار اوضاع کنونی و تشویق گذار دیپلماتیک قدرت در سودان مورد بررسی قرار گرفت.

این سخنگو افزود: کاردار آمریکا هچنین از شورای نظامی انتقالی و تمامی طرف‌ها خواست وارد روندی فراگیر شوند که منجر به تشکیل یک دولت مدنی شود.

روز پنج‌شنبه گذشته ارتش سودان اقدام به سرنگون کردن عمر البشیر از ریاست جمهوری این کشور و اقدام به تشکیل یک شورای نظامی برای اداره کشور برای یک دوره انتقالی دو ساله کرد.

روز شنبه ژنرال عبدالفتاح البرهان رئیس این شورای نظامی انتقالی متعهد به اجرای اصلاحات اقتصادی و سیاسی گسترده در سودان شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین