|
|
امروز: يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹
کد خبر: ۲۵۸۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
سخنگوی نیروهای تحت فرماندهی «خلیفه حفتر» ترکیه را به انتقال تروریست‌های جبهه النصره از سوریه به طرابلس متهم کرد.
 سخنگوی نیروهای تحت فرماندهی «خلیفه حفتر» ترکیه را به انتقال تروریست‌های جبهه النصره از سوریه به طرابلس متهم کرد.

به گزارش فارس، «احمد المسماری» سخنگوی گروه مسلح موسوم به «ارتش ملی لیبی» که تحت فرماندهی خلیفه حفتر قرار دارد، ترکیه را به حمایت از تروریست‌ها در طرابلس متهم کرد.

المسماری دیشب در یک نشست خبری گفت که ترکیه و مالت از طریق مسیرهای دریایی و هوایی، به عناصر مستقر در طرابلس کمک‌های تسلیحاتی می‌کنند و یا تروریست‌ها را به این شهر انتقال می‌دهند.

وی افزود: از ترکیه پروازهای مستقیم به شهر مصراته لیبی صورت می‌گیرد و تعدادی از تروریست‌ها جبهه‌النصره که در سوریه می‌جنگیدند، وارد این شهر شدند.

المسماری تاکید کرد که ادامه این روند، می‌تواند منجر به یک نوع «عملیات انتحاری» در این کشور منجر شود، اما در عین حال، امور تحت کنترل قرار دارد.

وی افزود: به دشمنان ما ضربات هوایی و زمینی قوی وارد شده است و ۹۵ درصد از میادین و بنادر نفتی تحت سیطره ارتش ملی لیبی قرار دارد.

سخنگوی نیروهای خلیفه حفتر خطاب به غرب گفت: دیگر مثل سابق نیست که جامعه جهانی به بهانه‌ نفت با ارتش ملی لیبی مقابله کند. ارتش ملی اجازه نخواهد داد که لیبی به نقطه‌ای تبدیل شود که صلح جهانی را تهدید کند، بلکه در چارچوب قوانین بین‌المللی به مبارزه با تروریسم اقدام می‌کند.

گروه موسوم به «ارتش ملی لیبی» در چهارچوب حمله نظامی خود به طرابلس در روزهای اخیر، حمله هوایی علیه پایتخت را آغاز کرده است.

با آن که اکثر کشورهای غربی حمله این گروه را محکوم کرده‌اند، اما سخنگوی آنها هدف از این عملیات را «بازگرداندن لیبی به جامعه جهانی» اعلام کرده است.

«خلیفه حفتر» روز یکشنبه به قاهره سفر و با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر دیدار و درباره تحولات لیبی گفت‌وگو کرد.

حفتر از حمایت‌های مالی و تسلیحاتی عربستان سعودی، مصر، امارات عربی متحده، روسیه و فرانسه برخوردار است و حتی گفته می‌شود خلبانان مصری در برخی از حملات هوایی نیروهای حفتر مشارکت دارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین