|
|
امروز: يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
کد خبر: ۲۵۴۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
قطعاً اگر مدیران تلویزیون کاری به کار نود نداشته باشند، خیلی به هدف‌شان نزدیک‌تر خواهند بود تا اینکه با چنین سناریوهای عجیبی، ناخواسته دست به قهرمان‌سازی از مجری این برنامه بزنند. این اشتباهی بود که پیشتر محمد علی‌آبادی هم تکرارش کرد؛ جایی که رئیس پیشین سازمان تربیت‌بدنی با استفاده از امکانات دولتی پیامک‌های یک قسمت از برنامه نود را بست و به فردوسی‌پور چهره‌ای ستمدیده بخشید.
 امثال وریا، عادل و علی کریمی خیلی به شما مدیون هستند. کاش قدرتان را بدانند!

 روزنامه شهروند نوشت: «هیچ محبتی، هیچ سخاوتی ارزشمندتر از دشمنی ناشیانه نیست. این واقعیت مسلم، بارها و بارها با مصادیق مختلف تکرار شده است. تازه‌ترین مثالش هم مربوط به عادل فردوسی‌پور و همین ماجرای جشنواره آخر سال جام جم است. همین قدر که تلویزیون انحصاری ایران خودش به خودش جایزه می‌دهد و پای مردم را هم به این شو باز می‌کند جای بحث دارد اما اتفاقی که امسال رخ داد فراتر از این حرف‌ها بود. وقوع چیزی شبیه یک تقلب گسترده برای پایین کشیدن برنامه نود و بخشیدن جایزه به مسابقه «برنده‌باش» چنان هیاهویی راه انداخت که اصل مسابقه را زیر سوال برد. هنوز علت اصلی این اتفاق مشخص نشده، اما افکار عمومی تمایل دارد آن را ضربه‌ای دیگر به فردوسی‌پور تصور کند. مجری نود که آشکارا چهره‌ای نامحبوب بین مدیران فعلی شبکه سه تلقی می‌شود، در طول ماه‌های گذشته با فشارهای زیادی مواجه شده؛ از داستان کارلس پویول و قهرش از برنامه ٢٠١٨ تا تعلیق چند هفته‌ای نود. حالا هم عجیب نیست که حادثه رخ‌داده در جشنواره جام جم، یک کوشش ناموفق دیگر در همان راستا به‌شمار بیاید؛ آنچه تنها نتیجه‌اش افزایش محبوبیت عادل فردوسی‌پور بود. این چند روز دوباره شبکه‌های اجتماعی پر شد از تصاویر قهرمانانه عادل و بسیاری از مردم او را در جایگاه یک «مظلوم» نشانده‌اند. آیا این چیزی بود که عاملان تقلب احتمالی به دنبالش بودند؟ بعید به نظر می‌رسد.

واقعیت تلخ آن است که برنامه نود طی چندسال اخیر بخش قابل توجهی از رمقش را از دست داده و حتی برخی از وفادارترین مخاطبان عادل هم دیگر حرارت سابق را برای پیگیری کار او ندارند. این مسأله می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ از افزایش ضریب نفوذ فضای مجازی تا کم‌حوصله‌شدن شخص عادل برای پیگیری سوژه‌های چالشی‌تر. کاهش تقریباً ٥٠‌درصدی میانگین پیامک‌های برنامه نود در طول چهار یا پنج‌سال گذشته هم تا حدودی این موضوع را تأیید می‌کند. با وجود این، درست در چنین شرایطی، اتفاقات حاشیه‌ای که علیه عادل رخ می‌دهد بار دیگر آتش محبوبیت او را شعله‌ور می‌کند و باعث می‌شود مردم فردوسی‌پور را همچنان در قامت یکی از معدود چهره‌های مستقل صداوسیما تصور کنند. قطعاً اگر مدیران تلویزیون کاری به کار نود نداشته باشند، خیلی به هدف‌شان نزدیک‌تر خواهند بود تا اینکه با چنین سناریوهای عجیبی، ناخواسته دست به قهرمان‌سازی از مجری این برنامه بزنند. این اشتباهی بود که پیشتر محمد علی‌آبادی هم تکرارش کرد؛ جایی که رئیس پیشین سازمان تربیت‌بدنی با استفاده از امکانات دولتی پیامک‌های یک قسمت از برنامه نود را بست و به فردوسی‌پور چهره‌ای ستمدیده بخشید.

مشکل اینجاست که خیلی از ما نه دوستی‌کردن بلدیم، نه دشمنی‌کردن. وریا غفوری یک پست انتقادی گذاشته که شاید ٩٩‌درصد مردم اصلاً آن را ندیده‌اند، اما رفتار ناشیانه یک نهاد فرعی مبنی بر احضار او باعث می‌شود حساسیت‌های کاذب بالا بگیرد. به همین سادگی هم یک فوتبالیست بی‌حاشیه تا سر حد قهرمان بالا می‌رود. امثال وریا، عادل و علی کریمی خیلی به شما مدیون هستند. کاش قدرتان را بدانند!»ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
آخرین عناوین
ببینید و بشنوید