معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی:
کد خبر: ۲۵۳۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: بر اساس ارزیابی های سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهاد کشاورزی در پروژه های اقتصاد مقاومتی مقام اول را کسب کرده است.
 معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از تامین ۸۳ درصد کالری مورد نیاز مردم با اتکا به تولید داخلی خبر داد و گفت:وضعیت ذخایر کالاهای اساسی مطلوب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید، دکتر عبدالمهدی بخشنده در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی دستاوردهای چهل سال مدیریت جهادی با رویکرد صنایع تبدیلی و تکمیلی، بهروری، توسعه پایدار و تجارت حلال با حضور مسئولین، کارشناسان و تولید کنندگان کشاورزی در مصلی امام خمینی،ضمن تشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه و اهتمام حوزه نمایندگی ولی فقیه گفت: آنچه که در ۴ دهه گذشته در بخش کشاورزی روی داده است، باعث شده که امنیت غذایی کشور به عنوان یکی از مولفه های امنیت ملی محقق شود.

وی با اعلام اینکه ۸۲ تا ۸۳ درصد کالری مورد نیاز مردم در داخل کشور تامین می شود و کمتر از ۱۵ درصد آن وراداتی است افزود: طبق تعریف فائو، ما از امنیت غذایی بالایی برخوردار هستیم و این بحث باعث شده است که امروز که کشور ما در تحریم ظالمانه دشمنان است، سرداران دیپلماسی کشورمان با پشتوانه این امنیت غذایی در مقابل دشمنان بایستند.

دکتر بخشنده یکی از اهداف دشمنان را ایجاد قحطی در کشور دانست و گفت: مواد غذایی و نیازهای مردم، در بازار و در انبارها اشباع است و به لطف خدا از این پیچ عبور خواهیم کرد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: بر اساس ارزیابی های سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهاد کشاورزی در پروژه های اقتصاد مقاومتی مقام اول را کسب کرده است.

وی تولیدات بخش کشاورزی را ۱۲۲ میلیون تن اعلام کرد و افزود: ما توانسته ایم تولید محصولات را از طریق افزایش بهره وری، از ۸۳۰ گرم به ازای هر متر مکعب به ۱۳۲۰ گرم افزایش دهیم.

دکتر بخشنده در پایان سخنان خود گفت: انشااله که با تلاش همه دست اندرکاران خصوصاً کشاورزان و کارشناسان و مدیران، دست به دست هم خواهیم داد و به اهداف مد نظر در برنامه ششم توسعه خواهیم رسید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
آخرین عناوین
ببینید و بشنوید