کد خبر: ۲۴۹۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
در جنگ آلمان اگر بررسی کنیم نژادپرستی آلمانی‌ها و نوع رفتار رسانه‌ای متفاوت است اگر در آن دوران ابزار رسانه‌ای امروز وجود داشت چندین میلیون آدم کشته نمی‌شد، درواقع رسانه‌ها از قدرت بالایی برخوردارند.
سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: آمریکا در برابر ما قدرتی ندارد و زانو زدن نیروهای نظامی آن‌ها در خلیج‌فارس نشان می‌دهد که با ملتی قدرتمند و نظامی قوی روبه‌رو هستند.

سردار رمضان شریف در سیزدهمین همایش اصحاب رسانه و روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد، تصریح کرد: امروزه یونسکو تعریف جدیدی از سواد مطرح کرده است و سواد رسانه را از ضروریات جامعه مدرن می‌داند.


وی افزود: در دنیای امروز رسانه‌ها نقش مهمی را ایفا و هرکدام هدفی را دنبال می‌کنند، درواقع رسانه‌ها و فضای مجازی دارای یک صاحب هستند و آن صاحب هدف و برنامه خاصی را دنبال می‌کنند، اهداف رسانه‌ها می‌تواند اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی باشد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه خاطرنشان کرد: جنگ کار سختی است، عواطف را تحریک می‌کند و هزینه مادی و جسمی دارد، جنگ نرم کم‌هزینه است و می‌توان بدون هزینه‌های گزاف با پیوست رسانه‌ای انجام شود، درواقع امروز بشر به این نقطه رسیده است که برای هدف رسانه‌ای و انتقال پیام؛ کار رسانه‌ای انجام دهد.

وی یادآور شد: در جنگ آلمان اگر بررسی کنیم نژادپرستی آلمانی‌ها و نوع رفتار رسانه‌ای متفاوت است اگر در آن دوران ابزار رسانه‌ای امروز وجود داشت چندین میلیون آدم کشته نمی‌شد، درواقع رسانه‌ها از قدرت بالایی برخوردارند.

شریف با اشاره به شکل‌گیری داعش، خاطرنشان کرد: در بدو تولد داعش جمعیت آن‌ها کمتر از ۳۰ هزار نفر بود اما با تئوری رسانه‌ای ایجاد وحشت زودتر به هدف رسیدند، آن‌ها دو کشور را تقریباً گرفته بودند و به دروازه‌های بغداد نزدیک شدند.

وی خاطرنشان کرد: فراگیری داعش و ایجاد وحشت در بین مردم نتیجه بهره‌گیری از قدرت رسانه بود، درواقع کسانی که داعش را ایجاد کرد، پیوست رسانه‌ای نیز برایش مشخص کردند؛ داعشی‌ها با انتشار فیلم‌های همراه با خشونت وحشتناک سعی در ایجاد ترس بین نظامیان و مردم سوری داشتند و می‌خواستند به مردم سوریه بگویند که با چنین حرکتی روبه‌رو هستند و نباید مقاومت کنند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به برنامه‌های دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی تأکید کرد: ما دارای ملتی فهیم هستیم که ۴۰ سال پای انقلاب ایستاده‌اند، دشمنان در این مدت کاری از پیش نبردند و حقارت آن‌ها کاملاً مشخص است.

وی عنوان کرد: اپوزیسیون‌های نظام جمهوری اسلامی به دنبال ضربه زدن به ایران هستند اما فعالیت‌هایشان مورد سخره ایرانی‌ها قرار می‌گیرد. آمریکا در برابر ما قدرتی ندارد و زانو زدن نیروهای نظامی آن‌ها در خلیج‌فارس نشان می‌دهد که با ملتی قدرتمند و نظامی قوی روبه‌رو هستند.

شریف تصریح کرد: دشمن با هیاهوی رسانه‌ای، تبلیغات و بزرگنمایی برخی از کاستی‌های موجود تلاش می‌کند در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عرض‌اندام مجدد داشته باشد، شاخص‌های افول اقتصادی آمریکا را سرچ کنید این‌ها نشان از شکست‌های مکرر دارد.

وی بیان کرد: نسل جوان اگر با تاریخ انقلاب آشنا باشد و دستاوردهای انقلاب را بداند، شادابی، نشاط، انگیزه و امیدشان افزایش می‌یابد، جوانان شاهد این مبارزه نفس‌گیر ما با دشمنان نبودند بنابراین باید دستاوردهای این سال‌های انقلاب را معرفی کنیم.

مسئول روابط عمومی کل سپاه یادآور شد: طبق آخرین آمار سازمان برنامه‌وبودجه رژیم ستمشاهی می‌گوید که ۷۰ درصد جمعیت ایران در روستا و ۳۰ درصد در شهرها زندگی می‌کردند، در آن زمان روستاها از امکانات برخوردار نبودند.

وی تأکید کرد: امروز بیش از ۹۰ درصد مردم از نعمت گاز برخوردار هستند، روستای بالای ۱۰ خانوار بدون برق در کشور نداریم در حالی‌که در گذشته ۷۰ درصد با این مشکل روبه‌رو بودند؛ نظامی که هم‌زمان با جنگ تحمیلی و توطئه‌های دشمن خدمت‌رسانی کرده است این‌ها برایش دستاورد محسوب می‌شود.

شریف اظهار کرد: ما ۸ سال در جنگ مستقیم بودیم و همواره مرزهای ما از دست دشمن در امان نیست، این نظام مقدس با این ملت وفادار در بسیاری از شاخص‌های معنادار رتبه اول تا دهم دنیا را کسب کرده است؛ آمارهای سازمان‌های بین‌المللی نشان از پیشرفت بالای ایران دارد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه خاطرنشان کرد: تبلیغات و عملیات روانی دشمن نمی‌گذارد به باور تبدیل شود، قدرت موشکی، پهبادی، علمی، فناوری هسته‌ای، نانو و موارد دیگر زبانزد است و باید به این‌ها پرداخته شود.


منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین