|
|
امروز: سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۷
کد خبر: ۲۴۷۴۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
فوتبال آسیایی با اجرای جواد خیابانی و شهاب قاسمی با استقبال مردم مواجه نشده است.
 فوتبال آسیایی با اجرای جواد خیابانی و شهاب قاسمی با استقبال مردم مواجه نشده است.

روزنامه خبرورزشی نوشت: جواد خیابانی و شهاب قاسمی از اینکه ۲۰۵هزار بیننده تلویزیونی برای فوتبال آسیایی پیامک زده بودند سر ذوق آمدند. یک لحظه فکر کردیم ۲میلیون و پانصدهزار نفر برای فوتبال آسیایی اس‌ام‌اس داده‌اند! آن هم برنامه‌ای که برای برنده ۲۰میلیون تومان جایزه تعیین کرده بود. استقبال کمرنگ مردم از برنامه‌ای که جام ملت‌های آسیا را پوشش می‌دهد حتماً دلیل یا دلایل خاصی دارد که باید واکاوی شود. آیا مردم اعتمادشان به تلویزیون کمرنگ شده؟ به این سؤال نمی‌شود به صراحت پاسخ منفی داد به این خاطر که فضای مجازی و سایر رسانه‌ها در برخی از اتفاقات ثابت کردند که رسانه ملی آن‌طور که دوست داشته اتفاقات را منعکس کرده است. کما اینکه در ماه‌های اخیر مردم به برخی از سیاست‌ها اعتراض کردند که یکی از این سیاست‌ها تلاش برای تغییر عادل بوده است، در حالی که فردوسی‌پور و برنامه‌اش شکل گرفته‌اند و احتمال تغییر آن‌ها ضعیف است. مردم امروز به خوبی متوجه شده‌اند که برخی، شاید هم تلویزیون نه، می‌کوشند که عادل کمرنگ شود. مگر می‌شود بهترین مجری، گزارشگر و حتی تهیه‌کننده هیچ نقشی در جام ملت‌های آسیا نداشته باشد؟ حتماً اراده‌ای وجود دارد که عادل کمرنگ و کمرنگ‌تر شود! اما آیا این به سود فوتبال و برنامه‌های ورزشی تلویزیون است؟ به یاد داشته باشیم برنامه ۹۰ در بدترین شرایط یک میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک دریافت می‌کند.

* چه کسانی بازی‌های جام ملت‌ها را تفسیر می‌کنند؟ مهم‌ترین شبکه‌های تلویزیونی با اینکه معتبر و شناخته شده هستند با چهره‌های صاحب‌نام و محبوب قرارداد امضا می‌کنند تا بازی‌های جام ملت‌ها را تفسیر کنند، اما در شبکه ورزش و برنامه فوتبال آسیایی چهره‌هایی برای تفسیر بازی‌ها دعوت می‌شوند که شناخته شده نیستند و دیدن آن‌ها هیچ جذابیتی برای مردم ندارد و بعضی وقت‌ها حرف‌هایی هم که می‌زنند به دل نمی‌نشیند!

* جواد خیابانی در اجرا مدل خاص خود را پیش گرفته و با همه انتقادهایی که از او می‌شود به سبک کاری خود ادامه می‌دهد؛ با همه اشتباهاتی که می‌کند و با همه انتقادهایی که از او می‌شود. قطعاً این مدل پیش رفتن خوب نیست. این‌طور نیست که مردم مجبور باشند حتماً برنامه‌ها را از شبکه ورزش تماشا کنند یا یک شبکه داخلی. بازی‌های جام ملت‌ها را شبکه‌های خارجی هم پخش می‌کنند، همین‌طور شبکه‌های اینترنتی. دیدن بازی‌ها از شبکه‌های خارجی روی ماهواره یک حسن بزرگ برای مردم دارد؛ اینکه بازی‌ها با تأخیر پخش نمی‌شود و مردم مجبور نمی‌شوند به بهانه سانسور یک صحنه را هزار بار ببینند! جواد خیابانی کاش به گونه‌ای اجرا می‌کرد که مردم دوست داشتند نه با مدلی که خود دوست دارد!
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین