|
|
امروز: چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
کد خبر: ۲۱۷۵۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۱
فرد گروگان‌گیر خواستار تماس با سفارت ایران در فرانسه شده است. این در حالی است که خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، پلیس فرانسه گزارش‌های رسانه‌ها را مبنی بر این که این فرد خواستار تحویل پیامی به سفیر تهران در پاریس شده، تأیید نکرده است.
«جرارد کلمب» (Gérard Collomb) وزیر کشور فرانسه اعلام کرد، فردی که عصر سه شنبه تعدادی از شهروندان را در ساختمانی در پاریس پایتخت این کشور به گروگان گرفته بود، بازداشت شد.

هنوز هویت این فرد مشخص نشده است.

رسانه ها پیش از این گزارش کرده بودند که گروگان گیر خواستار ارتباط با سفارت ایران شده تا «پیامی را به دولت فرانسه برساند».

در پی اعلام این خبر، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از اعلام آمادگی سفارت ایران برای همکاری با مقامات فرانسوی با هدف خاتمه دادن به وضعیت و آزادی گروگان ها خبر داد.

منابع خبری، شمار گروگان ها را دو یا سه تن از جمله یک زن باردار اعلام کرده بودند.

همه گروگان ها هم اکنون آزاد شده اند.

پلیس گفته است که احتمال تروریستی بودن این حادثه را ضعیف ارزیابی می کند.

فرانسه از زمان حمله تروریستی نوامبر سال 2015 داعش در پاریس که به کشته شدن قریب به 130 تن و زخمی شدن ده ها تن دیگر انجامید، تدابیر امنیتی را افزایش داده است.

دو ماه پیش هم فردی مسلح، شهروندانی را در فروشگاهی در شهر ترِب واقع در جنوب فرانسه به گروگان گرفته که خواستار آزادی «صلاح عبدالسلام» مغز متفکر انفجارهای پاریس شده بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین