|
|
امروز: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
کد خبر: ۱۷۹۹۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
متعبدترین افراد کسانی هستند که حکم ولی زمان را با جان و دل عمل می‌کنند، گرچه امروزه با شناختی فلسفه حضور در مناطق مورد ظلم قرار گرفته اجر و مزد مجاهدت و دفاع از اسلام و مظلومان کم نخواهد شد.
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه تعبد، ولایتمداری و تابعیت از امام باید در همه شئون زندگی نمود یابد، عنوان کرد: مقام عظمای ولایت با علم بر عمق مسائل می‌فرمایند برای حمایت از تولید داخل از اجناس خارجی‌ای که مشابه داخلی دارند خریداری نشود یا امر به توجه و عمل به اقتصاد مقاومتی و درون‌زا می‌دهند، تعبد حقیقی حکم می‌کند بی چون و چرا به آن عمل شود زیرا همه اینها آزمون تعبد است.

حجت‌الاسلام  والمسلمین علی سعیدی  نماینده ولی فقیه در سپاه در مراسم  عزاداری  شهادت سرور و سالار شهیدان کربلا در حسینیه عاشقان کربلای مازندران، اظهار کرد: حماسه کربلا مستندترین واقعه تاریخ است که طی آن  واقعه عاشورا با دو چهره باطنی و  ظاهری به همگان معرفی شده است.

وی در تکمیل معارف یاد شده،  ظاهر حماسه عاشورا را همان واقعه سال 61 دانست و افزود:  باطن عاشورا نه برای آن روز قابل توصیف بود و نه بعد از 1500 سال از گذشت آن واقعه  برای امروز قابل توصیف است که این نشان از عظمت  حادثه کربلا دارد.

سعیدی با اشاره به خیانت دستگاه اموی، انتشار و تبلیغ 60 هزار اهانت علیه خاندان نبوت و امامت  با لعن نسبت به معصومین(ع) در نماز را از جمله برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی دشمنان آن امام معصوم(ع) دانست و یادآور شد: عمق حقایق حادثه  آنقدر گسترده است که بیانش از سوی امام حسین(ع) برای همه مردم مقدور نبوده و مخاطب نمی‌توانست آن را درک کند ، اما  امروز  80 میلیون ایرانی یک‌دل و یک‌صدا برای  حماسه امام حسین(ع) و ولایتمداری و وفاداری یاران و خاندانش در کربلا عزاداری می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه  لازمه همراهی با رهبری را  برابری با تراز اخلاص، تعبد و ولایتمداری برشمرد و خاطرنشان کرد: متعبدترین انسان‌های تاریخ، همراهان امام حسین(ع) در عاشورا بودند که بدون سؤال از چرایی نهضت و حرکت امام(ع)،  ایستادگی داشته و جان فدای ولایت و اسلام کرده و به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه تعبد، ولایتمداری و تابعیت از امام  باید در همه شئون نمود یابد، عنوان کرد: مقام عظمای ولایت با علم بر عمق مسائل می‌فرمایند برای حمایت از تولید داخل  از اجناس خارجی‌ای که مشابه داخلی دارند خریداری نشود یا امر به توجه و عمل به اقتصاد مقاومتی و درون‌زا می‌دهند، تعبد حقیقی حکم می‌کند بی چون و چرا به آن عمل شود زیرا همه اینها آزمون تعبد است.

سعیدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور مدافعان حرم در سوریه  و عراق خاطرنشان کرد : متعبدترین افراد کسانی هستند که حکم ولی زمان را  با جان و دل عمل می‌کنند، گرچه امروزه با شناختی فلسفه حضور در  مناطق مورد ظلم قرار گرفته اجر و مزد مجاهدت و دفاع از اسلام و مظلومان کم نخواهد شد.

وی در پایان شناخت، محبت، اطاعت و جهاد در راه خدا  را درس‌های پدیدار شده در عاشورا  توصیف کرد.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین