|
|
امروز: جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵
کد خبر: ۱۵۹۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۷
گروه موسوم به "حکومت اسلامی عراق و شام" (داعش)، رهبران گروه القاعده را به خیانت به اصل و ماهیت جهاد اسلامی متهم کرد.
 در تازه ترین بیانیه ای که از سوی "حکومت اسلامی عراق و شام" منتشر شد، اتهامات منتسب به گروه القاعده مبنی بر خیانت به اصول و پایه های جهاد اسلامی، بیانگر اختلافات شدید میان گروه داعش و شبکه القاعده است.

محمد العدنانی، سخنگوی گروه "حکومت اسلامی عراق و شام" در این بیانیه که بر روی اینترنت منتشر شده، تاکید می می کند: "رهبر گروه القاعده به چکشی برای شکستن طرح دولت اسلامی تبدیل شده است".

همچنین، سخنگوی گروه "حکومت اسلامی عراق و شام" رهبران القاعده را متهم نمود که از مسیر اصلی جهاد اسلامی خارج شده اند.

«ابو محمد العدنانی» سخنگوی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در پیامی صوتی که امروز منتشر شد با انتقاد از القاعده، تاکید کرد که اقدامات این گروه جهاد نیست. العدنانی گفته که اقدامات القاعده دیگر جهاد نیست بلکه ایجاد شکاف میان صفوف مبارزان، عشق بازی با طاغوتیان،همصدایی با منحرفان و حمایت از پست فطرتان است.

وی با اشاره به اینکه القاعده در حال سنگ اندازی در مسیر تشکیل خلافت اسلامی داعش در عراق و شام است، تاکید کرد که مشکل ما قتل فلانی یا بیعت فلانی نیست بلکه مشکل در روش منحرف القاعده است. رسانه‌های خبری بارها گزارش داده بودند که داعش از ماه دسامبر تا کنون درگیری‌های شدیدی با دیگر گروه‌های تروریستی در سوریه به ویژه جبهه النصره که شاخه القاعده در سوریه است، دارد و در این درگیری‌ها ۴ هزار نفر کشته شده‌اند.

در این بیانیه همچنین به انشعابات صورت گرفته در گروه القاعده اشاره شده است.

طی ماههای اخیر، حکومت اسلامی شام و عراق و گروه القاعده، بدلیل شدت اختلافات و درگیریهای میان این دو گروه، بارها نسبت به یکدیگر اعلام بیزاری و انزجار نمودند.

این اختلافات تا بدانجا گسترش یافت که شبکه القاعده در بیانیه ای که در اینترنت منتشر شد، اعلام کرد که با گروه داعش هیچگونه ارتباطی ندارد و مسئول رفتارهای گروه داعش نیست.

گروه داعش از جمله گروههای نوظهوری است که پس از حمله ایالات متحده آمریکا به عراق و سقوط صدام حسین تشکیل شد و این کشور را با چالش جدی مواجه نموده است.

از حدود دو ماه قبل ارتش عراق عملیات گسترده نظامی را در استان الانبار در مقابله با گروه داعش آغاز کرده است.

این در حالیست که این کشور خود را برای انتخابات سرنوشت ساز پارلمانی آماده می سازد که اوضاع امنیتی ناآرام این کشور به نگرانیها در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی دامن زده است.
منبع: انتخاب
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین