|
|
امروز: جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
کد خبر: ۸۴۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
او گفت که می خواهد کمک های بیشتری به ایزدی های ساکن اردوگاه های پناهندگان ارائه شود و در خصوص نسل کشی ایزدی ها توسط داعش تحقیقات جدی صورت گیرد.
یکی از بازماندگان ایزدی ها که مدتی را به عنوان برده جنسی سپری کرده بود، آنچه تروریست های داعش سر وی آورده بودند و لحظه قتل عام خانواده اش را توصیف کرد.

 روزنامه «میرور» انگلیس نوشت: یک زن ایزدی که به عنوان یک برده جنسی به مدت سه ماه توسط نگه داشته شده بود، لحظه ای که خانواده اش قتل عام شدند را شرح داد.
 
 «نادیا مراد» 21 ساله در برنامه ای برای ابراز همبستگی با قربانیان خشونت در عراق و اتحاد جهان در برابر داعش در انگلیس شرکت کرد.
 
وی در سخنرانی خود در اتحادیه تجاری در خانه کنگره در مرکز شهر «لندن» توضیح داد که چگونه تروریست های داعش مادر و شش برادر او را کشتند:
 
«هنگامی که صحبت می کنم، تنها از جانب خودم صحبت نمی کنم، بلکه به نمایندگی از تمام زنان و کودکان آسیب دیده در جنگ در منطقه سخن می گویم.
 
دو ماه از آغاز برنامه من برای افشاگری در خصوص جنایات داعش و ابراز همبستگی با قربانیان می گذرد و همه مردم و نه فقط ایزدی ها از این اقدام خرسند هستند.
 
حدود 5800 زن و کودک ایزدی توسط داعش اسیر شدند. آنها بسیاری را در عراق و سوریه قتل عام و میلیون ها نفر را آواره کردند.
 
آنها مردان ایزدی را کشتند و زنان و کودکان را به اسارت گرفتند.
 
آنها به نام اسلام به انواع جنایات اعم از قتل، تجاوز و آواره کردن مردم  با زور متوسل شدند.
 
بسیاری از مردم ممکن است فکر کنند روایت من دلخراش است، اما دلخراش تر از داستان من هم وجود دارد.
 
آنها شش تن از برادران من را کشتند اما خانواده هایی هستند که 10 برادر خود را از دست داده اند.»
 
خانم مراد در ادامه می گوید هنوز 3400 زن در اسارت داعش است.
 
او گفت که می خواهد کمک های بیشتری به ایزدی های ساکن اردوگاه های پناهندگان ارائه شود و در خصوص نسل کشی ایزدی ها توسط داعش تحقیقات جدی صورت گیرد.
 
داعش بسیاری از زنان ایزدی را به عنوان برده جنسی به فروش رسانده است.
 
در شهر پدری خانم مراد یعنی «سنجار» تعدادی گور دسته جمعی با اجساد بیش از 100 زن یافت شده است.
 
او افزود: «یک سال و نیم گذشته است و نسل کشی علیه ایزدی ها ادامه دارد. ما هر روز می میریم زیرا می بینیم که جهان در برابر گرفتاری ما سکوت کرده است.
 
مادرم دید که چگونه داعشی ها برادران مرا کشتند و سپس مادرم را هم بردند و کشتند.
 
من پدر نداشتم و یتیم بودم و تنها پشتیبان من، مادرم بود.
 
اما وقتی آنها مرا به شهر «موصل» بردند و به من تجاوز کردند، من مادر و برادرانم را فراموش کردم. زیرا آنها تا حدی زنان را مورد سوء استفاده و تجاوز قرار می دادند، که از مرگ بدتر بود.
 
اوضاع دختران 9 ساله ای را تصور کنید که از بیش از یک سال و نیم پیش تا به حال، بارها اجاره داده شده و یا فروخته شده اند.»ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین