|
|
امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳
کد خبر: ۳۵۱۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۵


فارس: نماینده مردم زابل در مجلس گفت: هدف آشوبگران و حامیان آنان نه دفاع از حق خانم مهسا امینی بلکه ضربه زدن به کل نظام و کشور و انعکاس یک تصویر غیرواقعی از جامعه ایران بود تا به جهانیان این‌گونه القا کنند که ایران دچار مشکل شده و حقوق بشر در آن رعایت نمی‌شود.

حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آشوب‌های اخیر در کشور گفت: آشوب‌های خیابانی طرح ضدانقلاب و مزدوران داخلی آن بود و آنها به خیال باطل خود به دنبال ضربه زدن به نظام ما بوده و هستند.

وی افزود: مرگ مهسا امینی برای آنها بهانه‌ای بیش نیست. ضد انقلاب به دنبال بهانه می‌گردد. حال اگر مرگ مهسا امینی هم نبود به موضوع دیگری بهانه و ایراد می‌گرفتند و آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نقطه آغاز اغتشاشات و آشوب‌های خود قرار می‌دادند.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معاندان نظام در صدد هستند که این گونه القا کنند حقوق بشر در ایران رعایت نمی‌شود. در شرایطی که دشمنان این کشور و نظام دست به کشتار تعداد زیادی از انسان‌ها در کشورهای خود می‌زنند و واکنشی نشان داده نمی‌شود، آنها به بهانه حقوق بشر به دنبال دخالت در کشور ما هستند.

دهمرده خاطرنشان کرد: اکثر آشوبگران از خارج تغذیه می‌شوند، کسی که قرآن و پرچم آتش می‌زند هیچ اعتقادی به اسلام و هیچ عرق ملی ندارد.

وی افزود: آشوبگران عمدتا یا از خارج می‌آیند یا توسط آنها تغذیه می‌شوند و عده‌ای اندک هم فریب آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خورده‌اند پیاده‌نظام‌شان می‌شوند.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هدف آشوبگران و حامیان آنان نه دفاع از حق خانم مهسا امینی بلکه ضربه زدن به کل نظام و کشور و انعکاس یک تصویر غیرواقعی از جامعه ایران بود تا به جهانیان این‌گونه القا کنند که ایران دچار مشکل شده و حقوق بشر در آن رعایت نمی‌شود.

دهمرده خاطرنشان کرد: باید هزینه کار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای آشوبگران بالا برد و مسئولین امر باید برخوردی درس‌آموز با آنها داشته باشند. کسی که هنجارشکنی می‌کند و قرآن، پرچم و مسجد آتش می‌زند نباید مشمول رأفت اسلامی شود؛ چراکه گذشت در حق چنین افرادی عملا رأفت اسلامی نیست. رأفت و رحمت اسلامی این است که وقتی فردی انسانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کشد، خدا می‌گوید که باید آن فرد قصاص شود تا این فرد عبرتی برای دیگران شود و ما نباید در این زمینه فتوای بالاتر از خدا و پیامبر(ص) بدهیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید