|
|
امروز: جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱
کد خبر: ۳۴۵۹۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱


تسنیم: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۷۱۹ واحدی روبرو شد.

در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۶ میلیارد و ۱۳ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان در بیش از ۳۵۰ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۷۱۶ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۱۳ هزار و ۷۱۷ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، صنیع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی نوری شد و در مقابل شرکت‌های فجر انرژی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری غدیر و مبین انرژی خلیج فارس با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۹۷۲ میلیون ورقه به‌ارزش ۳ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان در ۲۲۹ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۷ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۴۱ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی آهن و فولاد غدیر ایرانیان، بانک دی و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، تولید برق عسلویه مپنا و اعتباری ملل بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین