کد خبر: ۳۴۳۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰

به گفته منابه آگاه، جو بایدن، در طول سفر خود به کره جنوبی از منطقه غیرنظامی جداکننده دو کره بازدید می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونهاپ، قرار است بایدن روز جمعه، برای اولین دیدار خود با رئیس جمهور جدید کره جنوبی، یون سوک یول، وارد سئول شود.

به گفته این منابع، منطقه غیرنظامی شده، مرز بین دو کره‌ از جمله مکان‌های کلیدی است که بایدن در طول اقامت سه روزه خود از آن بازدید می‌کند. بازدید از این منطقه در صورت تحقق، می تواند به عنوان فرصتی برای بایدن برای درک بهتر واقعیت امنیت در شبه جزیره کره و تأکید بر همبستگی در اتحاد سئول و واشنگتن در بحبوحه نگرانی ها در مورد احتمال آزمایش هسته‌ای کره شمالی باشد.

روسای جمهور سابق ایالات متحده در طول سفرهای خود به کره جنوبی از این منطقه بازدید کردند. در سال ۱۹۸۳، رئیس جمهور وقت رونالد ریگان به این منطقه سفر کرد. یک دهه بعد، رئیس جمهور وقت بیل کلینتون نیز از آن بازدید کرد. جورج دبلیو بوش و باراک اوباما به ترتیب در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۱۲ از این منطقه بازدید کردند. بارزترین ترین سفر یک رئیس جمهور آمریکا به این منطقه در ژوئن ۲۰۱۹ انجام شد، زمانی که رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ با مون جائه این رئیس جمهور وقت کره جنوبی و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در یک رویارویی سه جانبه تاریخی دیدار کرد.

ترامپ ابتدا در سال ۲۰۱۷ با هلیکوپتر از منطقه غیرنظامی بازدید کرد، اما این سفر به دلیل مه غلیظ لغو شد. خود بایدن به عنوان رئیس کمیته روابط خارجی سنا در اوت ۲۰۰۱ و سپس به عنوان معاون رئیس‌جمهور در دسامبر ۲۰۱۳ از منطقه بازدید کرد. ناظران گفتند که بایدن در زمانی که در کره جنوبی است، همچنین می تواند از کمپ هامفریس، یک پایگاه نظامی گسترده ایالات متحده در پیونگ تاک، در ۷۰ کیلومتری جنوب سئول، بازدید کند تا با نظامیان آمریکایی ملاقات کند

پس از سفر به کره بایدن برای شرکت در نشست چهارجانبه گفتگوی امنیتی (چهار جانبه) با رهبران دیگر کشورهای عضو: استرالیا، ژاپن و هند به ژاپن می رود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین