|
|
امروز: سه‌شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷
کد خبر: ۳۳۷۴۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶

فارس: عضو فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به سخنان امشب رئیس جمهور در گفت وگوی تلویزیونی گفت: سخنان امشب رئیس‌جمهور درباره مذاکرات برای اجیای برجام همان موضع همیشگی نظام در مورد مذاکره با آمریکا بود.

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس گفت:‌ برداشته شدن تحریم‌ها و عمل به تعهدات برجامی توسط آمریکا پیش‌شرط مذاکره با این کشور در چارچوب برجام است.

وی افزود: پیش‌شرط دیگر برای مذاکره با آمریکا در چارچوب برجام این است که این کشور باید تضمین دهد که به تعهداتش در ادامه راه عمل خواهد کرد و اینگونه نخواهد بود که در حین مذاکره فشار به ملت ایران را در دستور کار خود قرار دهد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: آمریکا با انجام این اقدامات باید ثابت کند که اهلیت لازم برای مذاکره را دارد و ما زمانی با این کشور در چارچوب ۵+۱ مذاکره خواهیم کرد که این اهلیت را داشته باشد.

آزادیخواه خاطرنشان کرد: ما هیچ‌وقت با مذاکره مخالف نیستیم و در دولت قبل هم رهبر معظم انقلاب مخالفتی با اصل مذاکره نداشتند اما مذاکره‌ای که مدنظر است که عزتمندانه باشد نه منفعلانه.

وی افزود: رئیس جمهور نیز در گفت‌وگوی اخیر تلویزیونی خود بر این نکته تأکید داشت که باید آمریکایی‌ها به عنوان پیش‌شرط مذاکرات به تعهدات‌شان در رأس تحریم‌ها علیه ایران اقدام کنند و این همان موضع نظام جمهوری اسلامی ایران در مورد مذاکره با آمریکا است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین