|
|
امروز: جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۶
کد خبر: ۳۳۴۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴

آیت‌الله جوادی آملی گفت: خروجی آموزش و پرورش باید کارآمد باشد و با هماهنگی دولت نیروی کار کشور را تربیت کند نباید شهری و استانی کمبود نیرو در تخصص‌های مختلف داشته باشد.

آیت‌الله جوادی آملی ظهر امروز در دیدار یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش  اظهار داشت: دانش‌آموزان مانند یک ظرف خالی هستند که هر چه در آن ریخته شود به همان قالب شکل می‌گیرد.

معظم‌له ادامه داد: باید محتوایی که در داخل ظرف ریخته می‌شود متناسب با ظرفیت و توانایی دانش‌آموزان و با بهره‌گیری از مباحث دینی باشد.

آیت‌الله جوادی آملی دانش‌آموزان را به عنوان معادن غنی طلای کشور دانست و گفت: آموزش و پرورش باید چگونگی استخراج این معادن را به دانش‌آموزان بیاموزد.

وی حرفه آموزی را از ضرورت‌های نظام آموزشی کشور دانست و افزود: باید دروس آموزش و پرورش طوری باشد که پس از فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان بتوانند خود را اداره کنند و در کار و شغلی متناسب با آموخته‌های خود به‌کار گرفته شوند.

معظم‌له ادامه داد: خروجی آموزش و پرورش باید کارآمد باشد و با هماهنگی دولت نیروی کار کشور را تربیت کند نباید شهری و استانی کمبود نیرو در تخصص‌های مختلف داشته باشد.

آیت‌الله جوادی آملی در ادامه بد اخلاقی و خشونت را زیبنده نظام آموزش و پرورش کشور ندانست و خاطرنشان کرد: باید در تعامل بین دانش‌آموزان و معلمان، ادب و احترام نهادینه شود تا نسل آینده کشور نیز از این صفت‌های اسلامی برخوردار شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین