|
|
امروز: چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۹
کد خبر: ۳۳۳۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹

ایلنا: دو سناتور آمریکایی طرحی را برای تحریم ایران در ارتباط با پرونده ادعایی تلاش این کشور برای ربودن یک خبرنگار ایرانی‌الاصل ساکن بروکلین ارائه کردند.

به گزارش رویترز، دو سناتور آمریکایی طرحی را برای تحریم ایران در ارتباط با پرونده ادعایی تلاش این کشور برای ربودن یک خبرنگار ایرانی‌الاصل ساکن بروکلین ارائه کردند.

این طرح توسط «بن کاردین» سناتور دموکرات ایالت مریلند و «پت تومی» سناتور جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا ارائه شده است.

وزارت دادگستری آمریکا ماه جولای گذشته، چهار ایرانی را به تلاش برای ربودن یک خبرنگار ایرانی‌الاصل ساکن در بروکلین متهم کره بود. این وزارتخانه مدعی شده بود که این افراد در یک طرح بین‌المللی برای ربودن یک روزنامه‌نگار ایرانی آمریکایی که اکنون شهروند و مقیم ایالات متحده است، دخالت داشتند.

دادستان‌های آمریکایی نیز چهار ایرانی را به جرم توطئه برای آدم ربایی این روزنامه‌نگار متهم کردند. هم‌چنین اعلام کردند که نفر پنجم که در این طرح مشارکت داشته است، در کالیفرنیا زندگی می‌کند.

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به این ادعای وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده بود که این موضوع «واقعا ارزش پاسخگویی ندارد».

وی تأکید کرده بود که این اولین بار نیست که آمریکا به این قبیل «سناریوسازی‌های هالیوودی که تنها هدف آن احیای ناامیدانه مهره‌های سوخته و بی ارزش‌شده خود است، اقدام می‌کند»
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین