|
|
امروز: دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۴
کد خبر: ۳۲۳۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴

با ناکامی ابوالفضل شهرجردی در کسب سهمیه المپیک رشته کاتا، هر ۴ نماینده کاراته ایران در رقابت های گزینشی پاریس از کسب سهمیه المپیک توکیو بازماندند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های کاراته گزینشی المپیک در پاریس به عنوان آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک، ابوالفضل شهرجردی نماینده ایران در رشته کاتا که پیش از این با کسب موفقیت در مرحله گروهی، به جمع ۴ نفر نهایی راه یافته بود، در رقابت نخست خود مقابل آریل تورس از آمریکا با نتیجه ۲۵.۶۶ بر ۲۴.۶۶ شکست خورد. وی سپس مقابل هیجون پارک از کره جنوبی با نتیجه ۲۵.۹۸ بر ۲۵.۲۶ مغلوب شد.

وی در اجرای آخر خود نیز برابر یی تاوانگ از چین تایپه با امتیاز ۲۵.۶۲ بر ۲۴.۲۸ شکست خورد و با قبول ۳ شکست از کسب سهمیه المپیک بازماند و ۳ رقیب او در مرحله نهایی موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شدند.

پیش از این نیز امیر مهدی زاده و آزیتا علیپور ۲ نماینده کومیته ایران در این رقابت‌ها با شکست مقابل رقبایشان از رسیدن به کسب سهمیه المپیک بازماندند و فاطمه صادقی دیگر نماینده ایران در بخش کاتا نیز نتوانست به سهمیه المپیک برسد تا هر ۴ نماینده ایران در این مسابقات بدون کسب سهمیه المپیک به کار خود پایان دهند.

* کاراته ایران با ۴ نماینده در توکیو/ ناکامی در کسب ۴ سهمیه دیگر

به گزارش ایسنا، به این ترتیب در پایان ماراتن کسب سهمیه المپیک، کاراته ایران که پیش از این رقابت‌ها موفق به کسب ۴ سهمیه المپیک از طریق رنکینگ شده است، با بهمن عسگری، سجاد گنج زاده، سارا بهمنیار و حمیده عباسعلی عازم المپیک توکیو خواهد شد و از کسب سهمیه کامل کومیته شامل ۳ نماینده در مردان و ۳ نماینده در بخش زنان ناکام ماند.

رقابت‌های المپیک در ۳ وزن زنان و ۳ وزن مردان برگزار می‌شود.

کاراته ایران در بخش کاتا نیز این شانس را داشت که یک نماینده در بخش زنان و یک نماینده در بخش مردان عازم المپیک کند که در این امر ناکام ماند و ایران هیچ نماینده‌ای در بخش کاتا در المپیک توکیو نخواهد داشت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین