|
|
امروز: دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸
کد خبر: ۳۱۹۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی میزبانی انتخابی جام جهانی در گروه ایران را به بحرین واگذار کرده که ورزشگاه‌های این کشور از نظر زیرساخت بسیار ضعیف‌تر از ورزشگاه ایرانی هستند.

به گزارش ایسنا، بحرین به عنوان میزبانی مسابقات متمرکز گروه سوم انتخابی جام جهانی در قاره آسیا (گروه ایران) انتخاب شده و تیم ملی ایران به همراه عراق، کامبوج و هنگ‌کنگ بازی های باقی مانده خود را در این کشور برگزار خواهند کرد. این مسابقات از 13 تا 25 خرداد به صورت متمرکز و فشرده در 13 روز در ورزشگاه های معرفی شده از سوی بحرین برگزار می شود و تیم ها در گرمای هوا در این کشور به رقابت می پردازند.

طی روزهای گذشته نمایندگان AFC از سه ورزشگاه دیدن کردند و در نهایت ورزشگاه‌های ملی، خلیفه و شیخ علی بن محمد (المحرق) به تایید رسیده تا این مسابقات در بحرین برگزار شود.

ورزشگاه ملی بحرین با گنجایش 40 هزار نفر، محل برگزاری رویدادهای ورزشی مهم این کشور و همینطور بازی رفت ایران و بحرین بود، به عنوان ورزشگاه اصلی مورد استفاده قرار می گیرد که احتمالا در اکثر موارد میزبان بازی‌های تیم ملی این کشور هم باشد.

ورزشگاه خلیفه نیز با 20 هزار نفر گنجایش، قدیمی‌ترین ورزشگاه این مسابقات است که سال 1968 میلادی ساخته شده اما در سال 2007 مورد بازسازی قرار گرفته است. این ورزشگاه محل بازی‌های خانگی النجمه بحرین است.

همچنین ورزشگاه المحرق یا شیخ علی بن محمد نیز سومین ورزشگاه این مسابقات است که در سال 2012 مورد  بازسازی قرار گرفته است و در جزیره ای جدا از کشور بحرین قرار دارد. این ورزشگاه همانطور که از نامش مشخص است، محل بازی‌های تیم المحرق است.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین