|
|
امروز: يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹
کد خبر: ۳۱۵۸۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴

«حسام الدین آشنا» در صفحه توییتر خود با هشتگ «بهار نزدیک است»، نوشت: «سیاست فشار حداکثری به روزهای پایانی خود رسیده است. آیا دوران دیپلماسی حداکثری و رفع تحریم های غیرانسانی فرا رسیده است؟ آیا این روزهای کوتاه و شب های بلند زمستانی به سر می آید.

آشنا در توییت دیگری نوشت: ایران زخم خورد و ایستاد، ترامپ شکست و افتاد. بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا به راه ترامپ برود یا حقوق برجامی ایران را به رسمیت بشناسد و تحریم‌های غیر انسانی را برگشت ناپذیر کند.

به گزارش ایرنا وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام و آمریکا عصر پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای مشترک بر اراده خود برای تقویت برجام تاکید کردند. تحرکات و سیگنال های ارسال شده از سوی مقامات آمریکایی هم از جدیت آن ها برای بازگشت به مسیر عقلانی حکایت دارد.

" ند پرایس" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از آمادگی این کشور برای حضور در نشست گروه ۱+۵ و ایران به منظور بحث درباره مسیر دیپلماسی برنامه هسته‌ای سخن گفته و افزوده است که ایالات متحده دعوت نماینده اتحادیه اروپا را خواهد پذیرفت. همچنین دولت جدید آمریکا با ارسال نامه ای به شورای امنیت، درخواست فعال سازی مکانیسم ماشه و بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران را پس گرفت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین