|
|
امروز: شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۲
کد خبر: ۳۰۱۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸

دومین جلسه ستاد ملی پیگیری‌های ویژه محرم ۱۴۴۲ هجری قمری امروز (سه‌شنبه ۲۱ مردادماه) با حضور سعید نمکی- وزیر بهداشت-حجج السلام قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی – محمدجواد حاج‌علی اکبری – رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، سید سعید عاملی – دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رستمی نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها و جمعی از وعاظ و مداحان کشور در مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

امیدواریم دستورالعمل جامع وکارآمدی برای عزاداری ماه محرم داشته باشیم

به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌ اکبری - رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه - با بیان این‌که امیدواریم هر آنچه در سند نشست ستاد ملی پیگیری‌های محرم پیش‌بینی شده است در عزاداری‌ها محقق شود، اظهار کرد: ما در مشکلات همواره به امام حسین (ع) توسل داشتیم با عنایت الهی امیدواریم محرم امسال اتفاق عظیم و بزرگی هم در عرصه‌ عزاداری و هم در عرصه رعایت نکات بهداشتی داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان این‌که سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با پیگیری‌های ستاد کرونا و این‌که باید براساس پروتکل‌های بهداشتی عزاداری‌ها را برگزار کنیم کار را سریع‌تر به پیش می‌برد، اظهار کرد: در جلسه قبل به جوانب این مساله و محدودیت‌ها پرداختیم. خوشبختانه مقام معظم رهبری این بار را از دوش ما برداشته و به ستاد ارجاع داده است. امیدواریم بتوانیم با دستورات جامع و خوب که دارای دسته بندی مناسب در مبانی و فرآیندها و روش‌ها است سندی جامع برای عزاداری‌های ماه محرم تهیه کنیم.

ما در تلاشیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از هر مناره‌ای ذکر  یاحسین(ع) بلند شود

 نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - در ادامه با بیان این‌که ‌تردید ندارم که امسال محرمی سرشار از خرد و شعور در کنار ذکر یا حسین خواهیم داشت، گفت: یکی از اساسی‌ترین مسائل در این ایام حمایت‌های هوشمندانه و سرشار از بصیرت رهبر معظم انقلاب است.ما تلاش کرده‌ایم از هر مناره‌ای ذکر  یاحسین(ع) بلند شود و در عین حال، کسی نتواند بگوید فردی در مجلس عزاداری به کرونا مبتلا شد.

وی ادامه داد: این موضوع که رهبر بصیر و هوشمند از مدافعان سلامت حمایت کردند و در بزنگاه‌ها برای برون‌رفت از مشکلات راه و روش ارائه دادند بسیار کارآمد است. امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امسال محرمی سرشار از خرد و شعور داشته باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزشی با اشاره به فشارهای شدیدی که این روزها بر روی ستاد ملی مبارزه با کرونا وجود دارد، تصریح کرد: یکی از این تصمیم‌گیری‌های سخت برگزاری کنکور بود. ما روزهای سختی را پشت سر می‌گذرانیم و در شش ماه گذشته اینگونه بوده است. همچنین در عرصه‌ بین‌المللی در تحریم به سر می‌بریم و همین باعث شده است که مشکلات دو چندان شود اما نگذاشتیم هیچ مریضی پشت درب بیمارستان بماند. در حالی که حتی برای تهیه یک داروی غیربیمار کرونایی با هزار مشکل روبه‌رو هستیم.

نمکی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری فرمودند بنده خود به دستورالعمل‌های ستاد عمل می‌کنم. ما توانسته‌ایم این حربه را از جهان بگیریم که دشمن نتواند بگوید که نظام سلامت ما مشکل دارد یا سرسپرده تحجر شده است. این سخن رهبری فسخ‌الخطاب است مگر اینکه برخی بخواهند جلوتر از رهبر انقلاب حرکت کنند و در این صورت آنها به دنبال صحنه‌سازی هستند.

دشمن از هر فضایی برای ضربه به دین استفاده می‌کند

حجت‌الاسلام سیدرضا عاملی- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی- در ادامه این مراسم اظهار کرد: عزاداری سنتی، حسینی و علوی است که ریشه بسیار دارد و سال‌ها با عشق و علاقه برگزار شده است و باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: در شرایطی هستیم که سلامت مردم اصل اول است و هرجا تعارضی با سلامت باشد، اصل با آن است بر همین اساس ستاد کرونا ضوابط و مقررات برای برگزاری مراسم در نظر گرفته است. ویروس کرونا همه جا است و در محیط پخش شده و برخلاف فضای مجازی که اصل در آن اتصال‌گرایی است، اصل در کرونا انفصال‌گرایی است. دشمنان اسلام تنها دشمن انقلاب ما نیستند، لذا از هر فضایی برای ضربه به دین استفاده می‌کنند و همواره به دنبال تقابل علم و دین یا عقل و دین هستند که با این تدابیر موفق نخواهند شد.

ادامه دارد....

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین