|
|
امروز: پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۹
کد خبر: ۲۹۸۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴

رئیس دانشگاه ایلیای هلند گفت: ۴۰۰ میلیون شیعه در جهان وجود دارد.

حجت‌الاسلام علی جان کاظمی در همایش آغاز به کار شعبه  مرکز همیاری آموزش، اشتغال و درمان بیماران صعبت العلاج ایران در بروجرد و کارگروه بین‌المللی دبیرخانه نهج‌البلاغه که امروز دوازدهم تیرماه در سالن اداره ارشاد بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه ایلیا هم‌اکنون در ۳۰ کشور جهان فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: باوجود ۴۰۰ میلیون نفر شیعه که در جهان وجود دارد می‌توان بازارهای اقتصادی ایجاد کرد که آمریکا و تحریم‌ها را شکست داد.

امام‌جمعه سابق لندن خاطرنشان کرد: با تقویت اتحاد و انسجام بین شیعیان جهان می‌توان دشمن پلید را شکست داد و باعث کاهش بردگی اقتصادی و پزشکی آمریکا در جهان شد.

کاظمی با بیان اینکه قدرت آمریکا، قدرت اقتصادی اوست که می‌خواهد بازارهای بزرگ جهان را در اختیار بگیرد، افزود: ما باوجود ۴۰۰ میلیون شیعه در جهان می‌توانم با اتحاد و همکاری بازار داشته باشیم و با در دست گرفتن قدرت اقتصادی ناشی از آن به پیروزی در نبرد اقتصادی برسیم.

وی اضافه کرد: باید بتوان شبکه‌های ارتباطی بین شیعیان جهان را گسترش داد که یکی از ایجاد این شبکه‌ها راه‌اندازی انجمن‌های بین‌المللی در زمینه های مختلف و از جمله در زمینه‌های تجاری، دارویی و اقتصادی است.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین