|
|
امروز: پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
کد خبر: ۲۹۱۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۲
ترامپ روز چهارشنبه یک ممنوعیت ۳۰ روزه را برای سفر اتباع خارجی اکثر کشورهای اروپایی به آمریکا به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونای جدید اعلام کرد که البته در آن فهرست انگلیس و ایرلند حضور نداشتند.
رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه اعلام کرد، تست ابتلای به ویروس کرونای جدید را داده و منتظر نتیجه آن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید، به نقل از پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید همراه با مایک پنس، معاونش و رئیس تیم ضربت ویژه مقابله با شیوع کروناویروس جدید در دولتش به خبرنگاران گفت: من هم شب گذشته تست ابتلای به کروناویروس را دادم.

او اضافه کرد، به این خاطر در این تست شرکت کرده چون خبرنگاران از او درباره اینکه چرا این کار را نمی‌کند سوال می کردند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: آنها تست را به آزمایشگاه فرستادند و نتیجه آن در عرض چند روز آینده اعلام خواهد شد.

این در حالی است که ترامپ روز جمعه در کنفرانسی خبری در محل باغ رُز در کاخ سفید گفته بود، "احتمالا" بعد از فاش شدن تماسهایش با دو نفری که بعدا ابتلایشان به کرونا تایید شد، آزمایش ابتلا به کرونا خواهد داد.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه این کنفرانس خبری تصریح کرد: تنها به این خاطر تصمیم به دادن این تست گرفتم چون مطبوعات دچار جنون شده بودند.

او گفت، دقیقا نمی‌داند که نتیجه این آزمایشش کی مشخص می‌شود و تنها گفت: من نمی‌دانم. طی یک یا دو روز آینده مشخص می‌شود!

ترامپ در عین حال به خبرنگاران اظهار کرد، دمای بدن وی کمی قبل از آنکه به این کنفرانس خبری بیاید سنجیده شده و "کاملا عادی" بوده است.

در این کنفرانس خبری به غیر از ترامپ و معاونش همچنین استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، بن کارسون، وزیر مسکن و مقام‌های ارشد بهداشت‌ودرمان این کشور نیز حضور داشتند.

رئیس جمهور آمریکا خاطر نشان کرد، انگلیس و ایرلند به فهرست کشورهایی که سفر اتباعشان به آمریکا به سبب نگرانی از بابت شیوع کروناویروس جدید ممنوع شده، اضافه می‌شوند.

ترامپ تصریح کرد، ممنوعیتهای مسافرتی جدید قرار است روز دوشنبه به طور رسمی از سوی دولت آمریکا اعلام شوند.

وی افزود: ما خیلی جدی به این قضیه نگاه می کنیم چون این کشورها متاسفانه کمی (در گسترش ویروس) فعال بوده‌اند و ما این فهرست را بررسی کرده و قرار است آن را اعلام کنیم.

ترامپ روز چهارشنبه یک ممنوعیت ۳۰ روزه را برای سفر اتباع خارجی اکثر کشورهای اروپایی به آمریکا به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونای جدید اعلام کرد که البته در آن فهرست انگلیس و ایرلند حضور نداشتند.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا هم در ادامه این کنفرانس خبری با اعلام اینکه دولت این کشور تمامی سفرها از انگلیس و ایرلند را به خاک آن به حال تعلیق در می آورد، تصریح کرد: البته آمریکایی‌های حاضر در انگلیس و ایرلند می‌توانند به خانه بازگردند.

پیشتر گزارش شده بود که دمای بدن تمام کسانی که به دونالد ترامپ و مایک پنس نزدیک می‌شوند، کنترل می‌شود.

به نوشته ان‌بی‌سی نیوز، یک عضو تیم مطبوعاتی کاخ سفید نیز در جریان کنفرانس امروز به دلیل بالا بودن بیش از حد دمای بدنش از مایک پنس دور نگه داشته شد.

در عین حال ترامپ در این کنفرانس خبری گفت، قصد دارد تست ابتلای به کروناویروس جدید را برای تمامی آمریکایی‌ها رایگان کند.

مجلس نمایندگان آمریکا اوایل امروز یک بسته ویژه کمک به مقابله با کروناویروس را که شامل آزمایشات رایگان، مرخصی‌های اضطراری باحقوق و منابع دیگر به هدف مقابله با این بحران می‌شد، تصویب کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه اظهاراتش از کنگره آمریکا به خاطر آزادسازی بودجه ۱.۸ میلیارد دلاری برای مقابله با کروناویروس جدید تشکر کرد.

او همچنین گفت، از مایک پنس، رئیس تیم ضربت ویژه دولت آمریکا برای مقابله با کروناویروس نیز تشکر می‌کند چون "روزی ۲۰ ساعت" در این زمینه کار کرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین