کد خبر: ۲۷۵۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
منابع محلی از درخواست وزارت دادگستری ایالات متحده از دولت محلی منطقه «جبل طارق» جهت تمدید بازداشت و سپس مصادره نفتکش «گریس 1» حامل دو میلیون بشکه نفت خام ایران خبر دادند.
 وزارت دادگستری آمریکا با ارسال نامه‌ای به دولت محلی جبل طارق، خواستار عدم آزادی و تمدید توقیف نفکش حامل نفت ایران شد.

 منابع محلی از درخواست وزارت دادگستری ایالات متحده از دولت محلی منطقه «جبل طارق» جهت تمدید بازداشت و سپس مصادره نفتکش «گریس 1» حامل دو میلیون بشکه نفت خام ایران خبر دادند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابع محلی گزارش داد که وزارت دادگستری این کشور با ارسال نامه‌ای به مقامات جبل طارق، خواستار عدم آزادی و مصادره نفتکش حامل نفت ایران شده است.

با این حال روزنامه «جبل‌طارق کرونیکل» گزارش داد که دادگاه عالی این منطقه ضمن مبرا دانستن ناخدا و سه خدمه نفتکش گریس 1، حکم آزادی آنها از توقیف را صادر کرده است.

این روزنامه همچنین نوشت علی‌رغم اینکه قرار بود نفتکش حامل نفت ایران صبح امروز (پنجشنبه) به وقت محلی، از توقیف خارج شود اما بعد از درخواست وزارت دادگستری آمریکا، این تصمیم تا ساعت چهار بعد از ظهر (شش و نیم عصر به وقت تهران) به تعویق افتاده است.

در متن گزارش این روزنامه آمده است: «وزارت دادگستری آمریکا درخواست کرد که نفتکش گریس 1 در جبل طارق را مصادره کند، آنهم چند ساعت پیش از اینکه دولت جبل‌طارق آن را آزاد کند. جبل‌طارق قرار بود توقیف این شناور را صبح امروز پایان دهد اما این اقدام آمریکا بدان معنی است که چنین تصمیمی تا ساعت 4 بعد از ظهر گرفته نمی‌شود».

بر این اساس، اطلاعات مذکور را نماینده «مایکل لامز» دادستان کل جبل‌طارق طی جلسه استماع کوتاهی در دیوان عالی این منطقه اعلام کرد.

دادستان کل جبل‌طارق نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن تایید دریافت درخواست آمریکا برای توقیف نفتکش گریس 1، گفت که دیوان عالی این منطقه در حال بررسی این درخواست است.

با اینکه دولت جبل طارق هنوز در این باره اظهار نظری نکرده اما طبق قوانین حقوقی، در پی این درخواست ابتدا روند آزادی نفتکش حامل ایران متوقف شده و سپس فرایند قضایی جدیدی برای مصادره آن توسط ایالات متحده آغاز می‌شود.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین