کد خبر: ۲۷۲۰۰۲
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰
مصوبه ایجاد مدیریت منطقه چهار شهری قزوین توسط وزیر کشور ابلاغ شد.
 مصوبه ایجاد مدیریت منطقه چهار شهری قزوین توسط وزیر کشور ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین گفت: با موافقت وزیر کشور با چهارمنطقه‌ای شدن شهر قزوین وزیر کشور و ابلاغ مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری، یک مدیریت منطقه‌ای جدید به ساختار تشکیلاتی شهرداری قزوین اضافه شد.

عباس کشاورزصفیئی افزود: منطقه‌بندی جدید شهرداری قزوین بر اساس دستورالعمل منطقه‌بندی و محله‌بندی مصوب وزارت کشور است و سعی شده مرز‌های عرفی محلات قدیمی شهر حفظ شوند.

وی درباره مزایای افزایش تعداد مناطق شهری گفت: تسهیل در دسترسی شهروندان به مراکز ارائه‌دهنده خدمات مدیریت شهری، ارتقای متوازن کیفیت زندگی در محلات شهر، کاهش تردد شهروندان در سطح شهر، ارتقای عدالت فضایی و اجتماعی و گذر از تمرکزگرایی به تمرکززدایی از اهداف و مزایای افزایش تعداد مدیریت مناطق شهری می‌باشد.

به گفته سرپرست معاونت برنامه‌ریزی شهرداری، لایحه اجرای منطقه‌بندی جدید آماده تقدیم به صحن شورای اسلامی شهر است و پس از تصویب شورا، برنامه‌ریزی برای عملیات استقرار و تجهیز منطقه چهار و انتقال پرونده‌های شهرسازی محدوده منطقه جدید اجرا خواهد شد.

کشاورز صفیئی همچنین افزود: برای تأمین نیروی انسانی موردنیاز منطقه چهار نیروی جدیدی جذب نخواهد شد و تأمین نیرو از محل نیرو‌های موجود در مناطق، معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه صورت خواهد گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین