|
|
امروز: يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
کد خبر: ۲۶۲۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
یک اثر هنری که با هزینه ۱.۱ میلیون پوند ساخته شده بود و همراه ماهواره ای به فضا ارسال شده بود، به دلیل تعطیلی ۶ هفته ای دولت آمریکا و قطع ارتباط با ماهواره حامل آن در فضا گم شده است.
 یک اثر هنری که با هزینه ۱.۱ میلیون پوند ساخته شده بود و همراه ماهواره ای به فضا ارسال شده بود، به دلیل تعطیلی ۶ هفته ای دولت آمریکا و قطع ارتباط با ماهواره حامل آن در فضا گم شده است.

نخستین اثر هنری که به فضا ارسال شد به دلیل تعطیلی دولت آمریکا گم شده است. در اوایل ماه دسامبر موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس تعدادی ماهواره کوچک و یک اثر هنری به نام Orbital Reflector متعلق به موزه ایالت نوادا را به فضا برد.

این اثر هنری طوری طراحی شده بود تا پس از خارج شدن از ماهواره حامل آن، به شکل یک بالن الماس شکل باز شود و نور خورشید را به زمین منعکس کند. اثر هنری مذکور با چشم غیر مسلح از روی زمین قابل مشاهده بود.

«ترور پاگلن» Orbital Reflectorرا طراحی کرده بود. ایده اصلی ورای آن نیز این بود که به مدت چند ماه آسمان شب به یک گالری اثر هنری تبدیل شود. به همین دلیل در سال ۲۰۱۵ میلادی پاگلن با موزه هنر نوادا همکاری کرد تا این اثر هنری ۱.۱ میلیون پوندی را بسازد. در این پروژه بلندپروازانه یک ماهواره کوچک کیوب ست (به اندازه یک جعبه کفش) همراه یک بالن به فضا ارسال می‌شد. این بالن صد فوتی هنگام دور شدن از ماهواره باز می‌شد و به یک مجسمه تبدیل می‌شد که از روی زمین قابل مشاهده بود.

اما ۱۸ روز پس از آنکهOrbital Reflector' به مدار زمین ارسال شد، دولت دونالد ترامپ طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ این کشور را آغاز کرد.

طی تعطیلی ۶ هفته‌ای دولت آمریکا، ارتباط با ماهواره قطع شد. در نتیجه دانشمندان نتوانستند بالن مخصوص اثر هنری را باز کنند.

بسیاری از کارمندان فدرال از جمله دانشمندان ناسا گرفته تا کارمندان کمیسیون مخابرات فدرال در این بازه ۶ هفته‌ای در وضعیت تعلیق قرار داشتند.

در نتیجه هنگامی‌که دولت ۳۵ روز بعد فعالیت خود را از سر گرفت، تمام ارتباطات با ماهواره از بین رفته بود.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین