|
|
امروز: يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
کد خبر: ۲۵۶۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
رییس اداره امور موزه‌های استان فارس اعلام کرد: هر چند امروز موزه‌های شیراز با مشکل جدی مواجه نیستند، اما به مسافران نوروزی پیشنهاد می‌کنیم که گردش خود در استان فارس را از چهارشنبه آغاز کنند و امروز در مکان اسکان خود باقی بمانند.
 رییس اداره امور موزه‌های استان فارس اعلام کرد: هر چند امروز موزه‌های شیراز با مشکل جدی مواجه نیستند، اما به مسافران نوروزی پیشنهاد می‌کنیم که گردش خود در استان فارس را از چهارشنبه آغاز کنند و امروز در مکان اسکان خود باقی بمانند.

محمد مهدی نجفی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که خوشبختانه در حال حاضر بناهای تاریخی و موزه‌های استان فارس فعالند و برای بازدید گردشگران با مشکلِ خاصی مواجه نیستیم، افزود: روز گذشته در گذر زندیه شیراز آبگرفتگی به طور کامل رخ داد و بناهایی مانند ارگ کریمخانی و موزه‌های قرار گرفته در مسیر دچار این بحران شدند، اما بعد از آرام شدن جو، آن وضعیت مرتفع شده است.

وی موزه پارس و حمام وکیل شیراز را دو بنای تاریخی دانست که دوشنبه پنجم فروردین با مشکل آبگرفتگی بیشتری از دیگر بناهای تاریخی مواجه شده بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز مشکل در موزه پارس برطرف شده است، اما هنوز در حمام وکیل با مشکل مواجه هستیم. حجم زیاد آب موزه را گرفته بود که آب‌ها تخلیه شده‌اند، اما مجبور شدیم بخشی از مجسمه‌ها را در موزه جابه‌جا کنیم، بنابراین اکنون موزه تا حدودی از گردونه بازدید خارج شده است، ولی به محض این که باران کاهش یافت، وضعیت به حالت نرمال برمی‌گردد.

نجفی همچنین با اشاره به دچار مشکل شدن برخی مسیرهای دسترسی در شیراز اظهار کرد: مسیرهایی مانند دروازه قرآن که احتمال وقوع سیل دارند توسط پلیس راهور کنترل می‌شوند تا مشکلاتِ کمتری برای مردم ایجاد شود.

رییس اداره امور موزه‌های استان فارس همچنین به مسافران نوروزی که اکنون در شیراز هستند، توصیه کرد که مسافران امروز - سه شنبه ششم فروردین- در اقامتگاه‌های خود بمانند و اجازه دهند تا جو در شیراز قدری آرام‌تر شود و از فردا چهارشنبه هفتم فروردین، با بهتر شدن وضعیت جوی، بدون دغدغه و نگرانی و مشکل ترافیکی به بازدیدهای خود بپردازند.

مدیر مجموعه حافظیه، با تاکید بر این‌که خوشبختانه دو مجموعه تاریخی سعدیه و حافظیه، دچار مشکلی نشده‌اند، افزود: این دو مجموعه در فاصله‌ی کمی با مسیر سیل قرار داشتند، اما خوشبختانه تا کنون با مشکلی مواجه نشده‌اند و مردم امکان حضور در این دو بنای تاریخی را دارند.

به گفته‌ی نجفی، با باز شدن در نمایشگاه بین‌المللی شیراز، مسافران نوروزی باقی مانده در این شهر از دوشنبه پنجم فروردین در این مکان اسکان داده شدند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین