|
|
امروز: يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
آرشیو مطالب
از تاريخ: تا تاریخ: تعداد نتايج:

تصاویر / پناهگاه گربه‌های جنگ‌زده سوریه

هنگامی که جنگ سوریه، «علاء الجلیل» را مجبور کرد پناهگاه گربه‌های خود در حلب را در سال ۲۰۱۵ ببندد، او حدود ۱۰۰ گربه را با خود به منطقه ادلب برد و پناهگاهش را در آنجا دایر کرد. این پناهگاه هم‌اکنون میزبان بیش از ۱۰۰۰ گربه است.

تصاویر/ آرامگاه فردوسی در ایام زرد کرونایی

در ایام تعطیلات نوروزی و اعلام وضعیت زرد در خراسان رضوی، گردشگران و شهروندان مشهدی، از آرامگاه فردوسی بازدید کردند.با افزایش تعداد مسافران نوروزی در مناطق گردشگری مشهد و بازدید از موزه‌ها و پارک‌ها نگرانی برای بیشتر شدن آمار کرونا در این شهر وجود دارد.

تصاویر/ مرمت تندیس مسیح

تندیس مسیح مجسمه مشهوری است که در برزیل در شهر ریو دوژانیرو قرار دارد که مجسمه مسیح منجی است. این تندیس با ۳۹.۶ متر بلندی در سال ۱۹۲۶ و در ارتفاع ۷۱۰ متری نوک کوه کورکووادو ساخته شده‌ است.

تصاویر/ بسته شدن کانال سوئز

یک کشتی هیولاپیکر ۲۲۰ هزار تنی که از چین به مقصد بندر روتردام در هلند در حرکت بود، در ساعت‌های پایانی روز سه‌شنبه در کانال سوئز گرفتار بادهای شدید با سرعت ۵۰ کیلومتر شد و به گل نشست.کارشناسان و برخی شرکت‌ها اعلام کردند که باز کردن کانال سوئز شاید هفته‌ها زمان ببرد. بعد از اعلام این موضوع، قیمت نفت در بازارهای جهانی به دلیل نگرانی از تامین تقاضا افزایش یافت.

تصاویر/ اهواز در محاصره گل های کاغذی

گل کاغذی بومی آمریکای جنوبی و برزیل می‌باشد و در مناطق گرمسیری رشد بهتری دارد و در برخی از کشورها از این گیاه برای تزئین دیوارها و پنجره‌ها و بالکن‌ها استفاده می‌شود.گل کاغذی در خانه‌های شهرستان بندر امام خمینی، رامهرمز، دزفول و اهواز در استان خوزستان به وفور یافت می‌شود. که در فصل بهار معمولاً به مدت یک تا سه هفته گل دارد و نوید بهار را می‌دهد.

تصاویر/ آغاز «واکسیناسیون» ۱۰۰۰ پاکبان در شیراز

در سومین روز از فروردین ماه سال جاری، برای اولین بار در کشور با توجه به ماهیت شغلی پاکبانان و مواجهه آنان با زباله ها و پسماندهای عفونی، در راستای پیشگیری از ابتلای این قشر زحمتکش به بیماری کووید۱۹، در مرحله نخست، هزار پاکبان شهرداری شیراز که براساس سن و بیماری زمینه ای اولویت بندی شدند، واکسینه شدند.

تصاویر/ آخرین پنجشنبه سال در قطعه متوفیان کرونا

آخرین پنجشنبه سال بر اساس یک سنت حسنه برای ما ایرانیان روز رفتن به مزار درگذشتگان و زیارت اهل قبور بوده است. اما آخرین پنج شنبه سال ۹۹ غریبانه تر از سال‌های دیگر است.آرامستان ها اکنون شامل قطعه‌هایی است که از تاریخ‌های وفات درج شده بیش از یکسال نگذشته است و مملو است از داغ رفتن‌هایی که تازه است. در طول یک سال گذشته بسیاری عزیزان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند. غریبانه آنها را به خاک سپرده و حتی برای برگزاری مراسمات عزاداری در معذوریت به سر برده‌اند.این گزارش از قطعه یک آرامستان بهشت رحمت شهرکرد (درگذشتگان کرونا) تهیه شده است.

تصاویر/ طوفان شن و گرد و غبار در آسمان پکن

با وقوع طوفان شن در سراسر پایتخت چین، آسمان شهر پکن با غبار زرد رنگ و غلیظی پوشانده شده و میزان آلودگی را به سطح خطرناکی رسانده است.رسانه‌های دولتی در گزارشی اعلام کردند: کیفیت پایین هوا به دلیل وقوع طوفان شن و ماسه از شمال مغولستان بوده که با وزش باد به سمت جنوب حرکت کرده و با کاهش دید در شهر پکن همراه بوده است.

تصاویر/بازار بزرگ تهران در روزهای پایانی سال ۹۹

چند روزی بیشتر به پایان سال باقی نمانده است، سالی که ویروس کرونا و مرگ‌های ناشی از آن سایه سنگین و سیاهش را بر سر این مردم انداخت و هنوز هم بنای دست برداشتن ندارد. سالی‌که بخاطر وجود همین ویروس کشنده مشقت‌ها و مشکلات اقتصادی مردم بیش از هر سال نمود پیدا کرد. سالی که لبخند و شادمانی در چهره‌ها گم شد، بسیاری را در ماتم و سوگ عزیزان از دست رفته تنها گذاشت و بسیاری دیگر را با دلهره و اضطراب فردا به حال خود رها کرد. با این حال در این روزهای باقی مانده از سال، عادت، اجبار و یا شاید اندک شوقی که از آمدن بهار بر دل‌ها بجا مانده، باز هم مردم را به بازارهای پرخطر و فضاهای شلوغ کشانده است. اینجا بازار تهران است، روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ و مردم در حال خرید سال نو.

تصاویر/ آغاز فاز دوم تست انسانی واکسن "کوو ایران برکت"

با صدور مجوز کمیته اخلاق برای آغاز تلفیقی فاز دوم و سوم تست انسانی واکسن "کوو ایران برکت"، صبح دوشنبه فاز دوم تست انسانی این واکسن آغاز شد.در فاز دوم تست انسانی، واکسن به حدود ۴۰۰ نفر در گروه‌های سنی ۱۸ تا ۵۰ سال و ۵۰ تا ۷۵ سال تزریق خواهد شد.

تصاویر/ رنگ آمیزی المان های نوروزی

رنگ آمیزی ماکت های تخم مرغی به عنوان المان‌های نوروزی برای تعبیه در امکان مختلف شهر تهران با شرکت چندین هنرمند در بوستان دانشجو تهران برگزار شد.

تصاویر/ انجام تست سریع کرونا در راه‌آهن اهواز

بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، مسافران بدون داشتن نتیجه تست کرونای منفی اجازه سوار شدن بر وسائط نقلیه عمومی از قبیل هواپیما، قطار و اتوبوس بین شهری را ندارند. مسافرانی که از طریق راه‌آهن اهواز قصد خروج از استان خوزستان را دارند ابتدا باید تست سریع کرونا بدهند و در صورتی که جواب تست منفی شد، اجازه سفر دارند.
2 صفحه